آیا خدمات کوچینگ حضوری است یا غیر حضوری؟

آیا خدمات کوچینگ حضوری است یا غیر حضوری؟

هردو روش کاملا اجرایی است ولی  برای جلوگیری از صرف وقت و هزینه رفت و آمد و اینکه  اغلب مراجعان افرادی پر مشغله و گرفتار از لحاظ فکری و یا زمانی هستند و همچنین برگزاری جلسات حضوری نیازمند صرف زمان و هزینه بیشتری است، لذا جلسات بصورت غیر حضوری در کوچینگ متداول است.

آیا جلسه غیرحضوری کیفیت لازم را برخوردار است؟

یکی از مهمترین عوامل موفقیت جلسات کوچینگ، تمرکز طرفین و کشف راه حلهای متنوع است. لذا در حالت حضوری اعلب توجه به مسائل دیداری و زبان بدن معطوف می شود و اثر بخشی جلسات حضوری بیشتر است لازم به ذکر است اساس کوچینگ، مهارت پرسشگری و گوش دادن موثر به گفته ها و ناگفته های مراجع است که یک مربی بوسیله بازخورد آنها به مراجع، به تفکر و یافتن راه حل شخصی کمک میکند، لذا میتوان گفت که با حذف فاکتورهای بصری حتی به قدرت شنیدن موثر کمک می شود.

مهارتهای کوچینگ برچه اساسی استوار است؟

مهمترین عامل موفقیت جلسات کوچینگ، تمرکز طرفین و کشف راه حلهای متنوع است. لذا در حالت حضوری اعلب توجه به مسائل دیداری و زبان بدن معطوف می شود

مهمترین نکته در یک فرآیند کوچینگ چیست؟

ارتباط موثر بین کوچ و مراجع

مهمترین مزیت جلسه غیرحضوری در فرآیند کوچینگ چیست؟

گاهی مسائلی که بیان رو در روی آن ممکن است با خجالت یا ترس مراجع همراه باشد، به سادگی از طریق تماس صوتی بیان می شود که کمک بسیار مهمی است به روشنگری و کشف ریشه مساله

فرآیند کوچینگ معمولا چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان کوچینگ بسته به موضوع مراجع متفاوت است. اما معمولا زمان کوچینگ بین ۳ تا ۶ ماه خواهد بود. در شرایطی ممکن است این زمان به یکسال هم برسد. معمولا شرایطی که بر طول مدت کوچینگ تاثیر می‌گذارد شامل موضوع جلسات، منابع مالی، زمان تخصیصی مراجع، بازه‌های جلسات و موارد پیش‌بینی نشده حین کار است.

چطور ارتباط موثری با کوچ خود داشته باشم؟

اولین جلسه کوچینگ، جلسه مصاحبه و بررسی شرایط است. بسیار مهم است که در این جلسه شما نسبت به مربی خود احساس درونی خوبی داشته باشید. بنابراین در این جلسه به احساس‌های خود توجه کنید. همچنین شکل‌گیری ارتباط موثر تابع رفع ابهامات اولیه است. بنابراین در جلسه آشنایی تا می‌توانید سوال کنید و ابهامات خود را از بین ببرید. به‌یاد داشته باشید که کوچینگ یک ارتباط دوطرفه است و نیاز است تا مجموعه دغدغه‌هایتان را با مربی خود مطرح کنید. مهم‌ترین اصل در شکل‌گیری رابطه موثر وجود حس قوی اعتماد است.

چطور موفقیت کوچینگ ارزیابی می‌شود؟.

برای ارزیابی کیفیت رابطه کوچینگ دو فاکتور درونی و بیرونی وجود دارد. فاکتورهای درونی مانند درکی که از خود پیدا می‌کنید، احساس رضایت، احساس پیشرفت و مواردی از این دست است. فاکتورهای بیرونی شامل رسیدن به هدف تعریف شده، رسیدن به درآمد بالاتر، کسب موقعیت کاری بهتر و … می‌باشد.

پنل کاربری