همه چیز درباره کوچینگ

تمام دسته بندی های مربوط به بخش را “همه چیز درباره کوچینگ” در ادامه مشاهده می نمایید. هر دسته بندی شامل آیتم های مرتبط به خود است

 

کوچینگ چیست - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ چیست؟

کوچینگ در مورد تغییر و تحول است، کوچ یک شتاب‌دهنده برای ایجاد تغییر است. برای اینکه تغییر ماندگار باشد و عادات جدید به‌طور ریشه‌ای جایگزین شود. کوچ مانند یک آینه شفاف است که گویی روبروی شما قرار گرفته و بدون هیچ‌گونه قضاوتی درون شما را به شما منعکس می‌کند.

کوچینگ زندگی - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ زندگی

کوچینگ زندگی در رابطه با بهبودِ تمامیِ ابعاد زندگی یک انسان و فرآیندهای آن عمل می کند.

اهداف کوچینگ زندگی:

کنار گذاشتن عادت‌های منفی و مخرب (مثلاً ترک رژیم غذایی ناسالم)

ایجاد عادت‌های مثبت و سازنده (مثلاً ورزش کردن به طور روزانه)

دستیابی به آرامش درونی

بهبود توانمندی‌های فردی (مثلاً بهبود تمرکز)

و …

کوچینگ کودکان و نوجوانان - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ کودکان و نوجوانان

بسیاری از والدین، این امکان را دارند که همواره در کنار کودک خود بوده و آموزش هایی با کیفیت بالا، بازی های ویدئویی، برنامه های ورزشی و سایر فرصت های فوق العاده برای ارتقای توانمندی های آنها ارائه دهند.کودکان می توانند بدون هیچ دغدغه ای به نوجوانان و جوانان موفقی تبدیل شوند.

کوچینگ و تصمیم گیری - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ و تصمیم گیری

مردم هر روز در حال تصمیم گیری هستند، از تصمیمات جزئی تا تصمیمات بزرگ و اساسی. تصمیماتی از قبیل تغییر شغل، راه اندازی کسب و کار یا تصمیم گیری در خصوص خرید کالاهای گرانقیمت و با ارزش. اما کیفیت تصمیمات ما تا چه حد بالاست؟ بر اساس تحقیقات دناریلی، در کتاب نابخردی های پیش بینی پذیر، ما مستعد انتخاب گزینه های نامعقول هستیم. دلیل چنین امری آنست که …

business coaching - همه چیز درباره کوچینگ

بیزنس کوچینگ

یکی دیگر از ابزارهای بسیار مهم جدایِ مهارت های کوچینگ، که یک بیزنس کوچ می تواند در جلساتِ خود استفاده کند، استفاده از مدلِ BMC – Business Model Canvas است. لذا مهارت پیدا کردن در تهیه این مدل قدرتی شگرف جهت تحلیل، آنالیز و در نهایت تصمیم گیری برایِ راه اندازی و یا توسعه کسب و کار در اختیارِ مراجع قرار خواهد داد و …

مدل کوچینگ OSKAR - همه چیز درباره کوچینگ

مدل کوچینگ OSKAR

مدل کوچینگ OSKAR یکی از مدلهای کوچینگ است که در سال ۲۰۰۰ و توسط Mark McKergow و Paul Z Jackson عرضه شد. آن‌ها در کتاب خودشان «تمرکز بر راه‌حل، کوچینگ و تغییر را ساده می‌کند» به ارائه این مدل پرداختند. در این مدل به‌جای پرداختن به مشکل و علت، تمرکز به راه‌حل، تعیین اهداف و ایجاد مسیری به سمت موفقیت‌هاست. در قلب این رویکرد، پیدا کردن چیزی است که کار می‌کند، بیشتر انجام دادن آن و توقف مواردی است که کار نمی‌کنند.

مربیگری حرفه ای - همه چیز درباره کوچینگ

مربیگری رهبری

ما در وب سایت های مختلف بارها در خصوص کوچینگ اجرایی و یا بیزینس کوچینگ صحبت کرده ایم. هر دوی این نوع کوچینگ، شامل کوچینگ رهبران نیز می شوند. تمایز بین کوچینگ فردی و کوچینگ مدیران در این است که کوچ فردی به افراد کمک می کند تا به یک هدف مشخص همچون ایجاد توازن و تعادل در محیط کار، تعادل مالی یا کسب روابط عمومی بهتر بپردازند.

ابزارهای کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

ابزارهای کوچینگ

بیشتر مراجعین (کلاینت) که با آن ها سروکار دارید، به دنبال فرصت هایی هستند که بتوانند از کوچینگ به عنوان ابزاری برای لذت بردن از محل کار و فضای کاری خود بهره ببرند. نقش یک کوچ، به عنوان تسهیل گر در نظر گفته می شود. کار کوچ، کمک کردن به کلاینت هاست تا طوفان فکری ایجاد نموده و به دنبال الگوهایی باشند تا همه اطلاعات مورد نیاز را به صورت یکجا جمع آوری نموده و انگیزه لازم را به دست بیاورند.

فرآیند کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

فرآیند کوچینگ

با توجه به شناخت درست کوچ ها و مراجعین نسبت به فرایندِ کوچینگ که در قسمت های قبلی در کوچینگ مال آمده است، در این قسمت شرحی بر تمام اجزای این فرایند را خواهیم دید. فرآیند کوچینگ شامل مواردِ ذیل می باشد.

رعایت مسائل اخلاقی، حفظ محرمانگی، ارتباطِ موثر بین کوچ و مراجع، بازخوردِ موثر جهت آگاهی بخشی به مراجع، سوالات قدرتمند حاصل از رعایت شنوایی موثر، مهارت گوش شنوا، مدیریت و مسئولیت پذیری جهت اقدام و حرکتِ موثرِ مراجع و …

کوچینگ شغلی - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ شغلی

کوچ های مسیر شغلی به عنوان وکلای توسعه دهنده مسیر شغلی نیز تعریف شده اند. وقتی با آنها همکاری می کنید، می توانند به شما کمک کنند تا :

آنچه را که واقعا می خواهید از نظر کاری انجام دهید،کشف کنید.
شخصیت منحصر به فرد و انگیزه های شخصی خود را شناسایی کنید.
به شما در درک نقاط قوت منحصر به فرد تان و نحوه استفاده از آنها کمک می کند.
مسیر شغلی خود را مشخص کنید و شکاف های دانش تان را شناسایی کنید
و …

co active banner - همه چیز درباره کوچینگ

کو اکتیو کوچینگ

در این مدل چهار سنگ بنا در نظر گرفته شده است که اساس مربیگری کواکتیو بر آن استوار است (چهار مستطیل تیره رنگ در چهار گوشه اطراف دایره). در مرکز دایره سه اصل کلیدی وجود دارد که محور مربیگری با تمرکز بر قصد اصلی مراجعه کننده میباشد . پنج مهارت بستر ساز (دایره بیرونی )پس زمینه مربیگری کواکتیو را شکل میدهند .تمام این ارکان برای شکلگیری رابطه مربیگری کواکتیو ضروری هستند و لازم است این رابطه با تعامل مربی و مراجعه کننده طراحی شده و مورد توافق قرارگیرد (دایره تیره داخلی). کواکتیو رابطه ای است که در آن مربی و مراجع در یک سطح برابر با هم گفتگو میکنند.

مدل کوچینگ GROW - همه چیز درباره کوچینگ

مدل کوچینگ GROW

این مدل درواقع کوچینگ به شیوه های منظم و سازمان یافته برای تولید ایده هایی است که منجر به ارتقای عملکرد فرد میشود. از مدل کوچینگ GROW برای انجام کوچینگ در قالب یک چهارچوب مشخص استفاده میشود. یعنی در ابتدا اهداف را مشخص کنید، واقعیتهای مشخص را در نظر بگیرید، گزینه های مختلف را بررسی کنید و در مورد زمان انجام اقدامات لازم به توافق و جمع بندی برسید.

تاریخچه کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

تاریخچه کوچینگ

روستای کاکس در قرن پانزدهم میلادی از طریق ساختن چرخ و حمل کالا بین وین و بوداپست معاش خود را می‌گذراند. در همین احوال یک سازنده درشکه که نام و نشانی از آن در دست نیست، کالسکه‌هایی را طراحی و ایجاد کرد که نسبت به سایر کالسکه‌های آن زمان هم بزرگ‌تر و هم راحت‌تر بودند. این کالسکه‌ها با نام کالسکه‌های کاکس شناخته ‌شدند و این کلمه بعدها به کوچ در زبان انگلیسی تغییر شکل داد. قرن شانزدهم میلادی دیگر این کالسکه‌ها کاملا مشهور بودند و در سراسر اروپا از آن‌ها استفاده می‌شد. این کلمه در آلمانی با کلمه Kutsche، در فرانسه با کلمه Coche و در انگلیسی با نام Coach به کار رفت.

پرسشگری نادرست و کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

پرسشگری نادرست و کوچینگ

۱- پرسیدن سوالات بسته: (Asking closed questions)
۲- سوالات جهت‌دار – راه‌حلی (سئوالات جهت دار- چاره ساز) (Solution-oriented questions)
۳- سوالات بیش از حد متفکرانه (Over-thinking questions)

تعامل متعالی بین کوچ و مراجع با یک ” پرسش کامل ” توسط کوچ آغاز نمی شود؛ بلکه به دلیل میل متقابل به گفتمان دو سویه ،تکامل می یابد. به عنوان یک کوچ، نقش شما فقط برای هدایت مراجعین به تفکر عمیقتر در مورد مسائلی است که مطرح شده است تا از این طریق موجب ایجاد بینش در مراجعین شوید.

کوچ حرفه ای

کوچ حرفه‌ای

کوچ هایی که آموزش های بیشتر و پیشرفته تری دیده اند، تاثیر بیشتری بر روی سایرین داشته و کلاینت های بیشتری هم برای خود خواهند داشتگواهی نامه بین المللی طلایی کوچینگ تنها از جانب فدراسیون بین المللی کوچینگ که به اختصار ICF نامیده می شود، صادر می گرددبا اینکه این روزها کوچ ها و مراکز بسیار متعددی برای گذراندن دوره های پیشرفته کوچینگ وجود دارندف ولی ICF تنها فدراسیون معتبر و البته مطرح در کل دنیا به شمار می رود.

کوچینگ شخصی - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ شخصی

در دنیای تکنولوژی امروز که کسب و کارها برای موفقیت مجبور به تعامل و همکاری با یکدیگرند، اصطلاحاتی مانند «پشتیبانی مشتری» و «موفقیت مشتری» بسیار متداول شده است. با این که هر دوی این تعاریف مربوط به ارائه خدمت به مشتری و حصول اطمینان از رضایت مشتری هستند، استفاده از آن‌ها با یک مفهوم می‌تواند نه تنها مشتری، بلکه اعضای تیم کاری خود شما را هم در زمینه وظایفی که به آنها محول شده است سر در گم کند

کوچینگ مدیران - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ مدیران

کوچینگ و منتورینگ هردو روندهایی هستند که به افراد و مراجعین در قالب شخصیت های حقوقی و شرکت ها این قابلیت را میدهند که به توانایی حداکثرشان برسند.

کوچینگ و منتورینگ بسیار شبیه به هم هستند پس منطقی است که مسائل معمولی را که کوچ ها و مربی ها با پرداخت هزینه (به طور حرفه ای) یا بدون پرداخت هزینه (در راه بشردوستانه) برای انجام سرویس های پیشنهاد شده، انجام میدهند مورد بررسی قرار گیرد.

تسهیل در شناسایی نیازها، انگیزه ها، امیال، استعدادها و افکار، به افراد کمک میکند تا تغییرات حقیقی و بلند مدت را تجربه کنند.

از تکنیک پرسش و پاسخ برای دستیابی به روندهای فکری فرد مراجع استفاده کنید تا راه حل و اقدامات مناسب ارائه کنید نه اینکه یک راه کار کلی برای تمام کیس ها در نظر بگیریم.

شخص مراجعه کننده را برای انتخاب اهداف و مِتُدهای مناسب و ارزیابی پیشرفت در راه رسیدن به آن هدف حمایت کنید.

و …

کوچینگ و فرآیند فروش - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ و فرآیند فروش

برای انجام یک مکالمه فروش اثربخش، کوچ ها می توانند از توانمندی هایی که پیش از این آموخته اند و به طور مداوم در طول مسیر شغلیشان اصلاح و به روز شده است، استفاده نمایند. استفاده از این مهارت ها ما را قادر می سازد مکالمات فروش طبیعی و موثر و بدون هیچ گونه نگرانی در خصوص ایجاد فشار و یا اتخاذ رویکرد پرخاشگرانه را در پیش بگیریم. در صورتی که تغییرات جزئی در صلاحیت های تعیین شده برای سطح MCC و یا PCC در موسسه ICF به وجود آید می توان از آنها به عنوان نشان گرهایی استفاده کرد که در یک بحث فروش مشاوره ای سطح بالا استفاده می شود.

مدلهای کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

مدلهای کوچینگ

با توجه به قدمت بیست ساله کوچینگ و رویکرد آکادمی ها و انجمن های آموزشی به این پدیده  توسعه فردی بیشترین و بهترین مدل هایی که در کسب و کارها، صنایع و … در رابطه با توسعه فردی بصورت الگو درآمده و موفقیت هایی ایجاد نموده است. پس از بررسی های بسیار، هفده مدل از مدل های برترِ کوچینگ شناسایی و برای شما به نمایش گذاشته شده است. مدلهایی مانند GROW و OSKAR و CO ACTIVE که مورد توجه متخصصینِ ایرانی می باشد

سوالات کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

نمونه سوالات جلسه کوچینگ

در این بخش نمونه سوالات جلسه کوچینگ درج شده اند

بازی‌های کوچینگی - همه چیز درباره کوچینگ

بازی‌های کوچینگی

در این بخش آیتم های بازی های کوچینگی درج شده اند

چه کسانی به کوچینگ نیاز دارند؟ - همه چیز درباره کوچینگ

چه کسانی به کوچینگ نیاز دارند؟

کوچینگ رابطه ی عمیق و تاثیرگذاری است که مراجع به واسطه سوال هایی که از او پرسیده می شود. پاسخ ها یا راه کار های را به بهترین و اثرگزار ترین شکل به نمایش می گذارد، کوچ با این سوال ها؛ بخش هایی از درون مراجع، که به آنها دسترسی نداشته یا تمایلی به دیدن آن بخش ها نداشته را به وی نشان می دهد، تا مراجع در ادامه مسیر با آگاهی و خرد بیشتری حرکت کند. تاکنون به این فکر کرده اید که چرا اصلا به وجود کوچ ها نیازمندید؟

کوچینگ–تراپی–مشاوره–منتورینگ - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ–تراپی–مشاوره–منتورینگ

یکی از شایع ترین تصورات نادرست درباره لایف کوچینگ این است که درمان از طریق شناسایی باورهای روانی و عواطف مشتریان، منجربه ایجاد لایف کوچینگ و حضور لایف کوچ ها می شود. ولی در حقیقت، لایف کوچینگ خدمات منحصر بفرد خود را دارد که برای کمک به اهداف بلند پروازانه ای طراحی شده که موفقیت و تحقق آن ها در هر زمینه ای از زندگی، آرامش و توسعه افراد را به ارمغان خواهد آورد.در این مقاله قصد داریم برخی از تفاوت های موجود بین لایف کوچینگ و درمان به روش های دیگر را با شما به اشتراک بگذاریم.

کوچینگ و برند سازی - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ و برندسازی

ممکن است شما به عنوان یک کوچ در محیط آنلاین به اطرافتان نگاه کنید، دریایی از کوچ ها را مشاهده کنید و به این فکر کنید که: چرا باید یک نفر من را به عنوان کوچ خود انتخاب کند در حالی که تعداد زیادی از کوچ ها با تجربه بیشتر، آموزش های بیشتر و تحصیلات بالاتر نسبت به من وجود دارند؟ پاسخ ساده است: مردم شما را به خاطر خودتان استخدام می کنند! داستان شماست که شما را از دیگران متمایز می کند و جذابیت های شماست که باعث جلب توجه مشتریانتان به سمت شما می شود.

مربیگری رهبری - همه چیز درباره کوچینگ

مربیگری حرفه ای

کوچ هایی که آموزش های بیشتر و پیشرفته تری دیده اند، تاثیر بیشتری بر روی سایرین داشته و کلاینت های بیشتری هم برای خود خواهند داشت. گواهی نامه بین المللی طلایی کوچینگ تنها از جانب فدراسیون بین المللی کوچینگ که به اختصار ICF نامیده می شود، صادر می گردد. با اینکه این روزها کوچ ها و مراکز بسیار متعددی برای گذراندن دوره های پیشرفته کوچینگ وجود دارندف ولی ICF تنها فدراسیون معتبر و البته مطرح در کل دنیا به شمار می رود.

چرا به کوچینگ نیاز داریم؟ - همه چیز درباره کوچینگ

چرا به کوچینگ نیاز داریم؟

اگر دقت کرده باشید ما در فرهنگ ایرانی برای ارسال پیام به مخاطب ازانواع ابهام‌ها، کنایه ها و اصطلاحات مختلف استفاده می‌کنیم و این کار را از طریق چند وجهی کردن یک جمله یا حتی یک کلمه انجام می‌دهیم می‌کنیم. اگر از گذشته بخواهیم مثال بزنیم یکی از بهترین مثال‌ها شعرای ایرانی مانند حافظ و سعدی و نحوه نویسندگی شان است. این شاعران زبان را به نحوی به کار برده اند که از دل هر یک کلمه معانی بسیاری در بیاید. به خصوص که هنوز هم فال گرفتن با دیوان حافظ که از هر شعرش هزاران معنا یا حتی بیشتر به دست می آید به یکی از آیین های ثابت ما در مراسم‌های باستانی مانند شب یلدا تبدیل شده است.

درباره کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

درباره کوچینگ

کوچینگ روندی است که جهت بهبود عملکرد افراد در زندگی حرفه ای، اجتماعی و حتی عاطفی کار می‌کند، به این معنی که در بسیاری از زمینه‌های زندگی، برای پیشرفت و ارتقاء عملکرد می‌توان از کوچینگ کمک گرفت. تمرکز کوچینگ به جای گذشته بر حال و آینده (نزدیک) فرد است و به کنکاش و رفع مسائل و مشکلات گذشته نمی‌پردازند.

سبکهای کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

سبک های کوچینگ

کوچینگ به بیان ساده، فرآیندی است که هدف از آن بهبود کیفی زندگی افراد است. حالا فرقی نمی کند این بهبود کیفیت مربوط به زندگین شخصی افراد، زندگی خانوادگی، اعتماد به نفس آن ها و یا ایجاد تعادل بین زندگی و کار آن ها باشد. وظیفه اصلی یک کوچ، استفاده از شیوه های مناسب و صحیح برای کمک به کلاینت هاست تا بتوانند تغییراتی را در عملکرد خود آشکار نمایند. کوچینگ به شما کمک می کند که فعالیت و برنامه هایی را که تا کنون به شما کمک چندانی نکرده اند شناسایی کننرده، کنار گذاشته و برنامه های بهتری را انتخاب کنید. این روند به شما کمک می کند که به ارزیابی صحیح تری از عملکرد خود در زندگی، روابط و حرفه خود دست یابید و آن را اصلاح کنید.

کوچ اقدام - همه چیز درباره کوچینگ

کوچ اقدام

مشکلات همیشه مادی نیستند! ممکن است پول بسیاری درانواع مختلف حساب های بانکی داشته باشید ولی با چالش هایی در زندگی مواجه باشید که پول نتواند هیج یک از آن ها را حل کند. یک ناخدای کشتی را فرض کنید که در حال جابجایی خیل عظیمی از افراد از محلی به محل دیگر است. بدون نقشه و مسیر راهT میتواند آن ها را سالم به مقصد برساند؟ اینجاست که بایستی به فکر یک کوچ باشید….

اصول کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

اصول کوچینگ

یک راه برای تشویق مراجع به ایجاد چالش مدیریتی که او با آن مواجه است این است که او چالش را نام گذاری کند. مفهوم “نامگذاری مشکل” از روش ارایه‌شده توسط مایکل وایت (۲۰۰۷) که یک روان درمانگر حوزه داستان درمانی است اقتباس شده است . او می دانست که چقدر داستان زندگی ما تاثیر گذار است، و زبانی که ما در ساخت آن داستان‌ها استفاده می‌کنیم، می‌تواند در رشد تغییر تحولی اثر بگذارد. زمانی که یک مراجع نامی را به مشکل خود اختصاص می دهد ، اغلب تمایز بین مسئله مشکل‌ساز و احساس درک شده، بسیار آسان‌تر است. نتیجه این است که مراجعین می‌توانند به طور موثرتری با شما شریک شوند تا انرژی خود را در برابر مسئله یا مشکل مورد بحث قرار دهند. برای درک بهتر این موضوع، بحث کوچینگ فرضی زیر را در نظر بگیرید:

قراردادهای کوچینگ - همه چیز درباره کوچینگ

قرارداد یک کوچ حرفه ای

در این بخش انواع قراردادهای کوچینگ درج شده اند

coaching library - همه چیز درباره کوچینگ

کتابهای کوچینگ

در این بخش انواع کتابهای کوچینگ درج شده اند

2 young professional women 300 x 170 thumb 300x170 15228 - همه چیز درباره کوچینگ

صلاحیت های یک کوچ حرفه ای

به‌عنوان کوچ باید خود‌، بازتابی باشیم از آنچه مراجع‌مان را به آن تشویق می‌کنیم. بخش مهمی از این الگوسازی، دربرگیرنده گرایش ما به داشتن یک آینه بازتابنده به خود، برای درگیر شدن در نوعی پذیرش ادراکی و ریسک‌پذیری شخصی است که پیش‌نیاز ضروری برای یادگیری تحولی است. واقعیت این است که آیا ما آن را دوست داریم یا خیر. مراجعین، ما را به‌عنوان الگوهایی می‌نگرند که به‌اندازه کافی بی‌باک بوده‌اند تا در این مسیر خود اکتشافی پذیرای خطر شوند. کاری که ما انجام می‌دهیم، شیوه‌ی کردار و بهره‌مندی از خود در کارهای کوچینگ، سطحی را برای آنچه مراجعین ما می‌توانند به آن دست یابند آشکار می‌کند.

career coaching png file - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ و مسیر شغلی

در دسترس بودن برنامه های توسعه فردی نه تنها کارمندان را تحریک کرده بلکه، آن ها را نسبت به کارفرمایان متعهد و باوفا می کند. هنگامی که فرصت های توسعه فردی کم باشد، افراد به سازمان های دیگری نقل مکان میکنند. این روزها، پول تنها چیزی است که افراد را سرکار نگاه می دارد. افراد دوست دارند چیزهای جدیدی یاد بگیرند، اید ههایشان را عملی کنند و نتایج بهره وری خود را مشاهده کنند. از این رو، توسعه فردی به کارمندان این قدرت را میدهد که کنترل اوضاع را در دست بگیرند نه اینکه تحت کنترل باشند.

 Systemic Coaching approach Source Crisp blog 300x212 - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ سیستمی

کوچینگ، به معنای سوال کردن برای ایجاد آگاهیست. با ایجاد یک ساختار و نقشه مساله، کلاینت ها می توانند کلیت سیستم های خود را شناسایی نموده و روابطی را ببینند که هم اکنون درگیر آنها هستند. با این کار، نقشه مساله، واضح تر و بزرگ تر شده و کلاینت راحت تر به هدف خود دست می یابد.
ما در حال آماده سازی یادداشت هایی برای شما هستیم….روش کوچینگ سیستمیک، رویکرد مدوری است برای درک سیستم ها از دیدگاه های مختلف. هر مساله ای، ساختار خاص خودش را دارد. با تعریف هر مساله، کلاینت ها برخی از اطلاعات پنهان آن را از دست می دهند. وقتی کلاینت بتواند مساله خود را درک کند، با یک آگاهی تازه، راه حل هایی هم برای آن خواهد یافت. سه ستون اصلی کوچینگ سیستمیک عبارتند از:
تعادل ، نظم و تعلق
Belonging/Balance/Order

download01 1 - همه چیز درباره کوچینگ

کوچینگ و اصول اخلاقی

در این بخش آیتم های مرتبط با کوچینگ و اصول اخلاقی درج شده اند

VideoCoaching - همه چیز درباره کوچینگ

فیلمهای زیرنویس شده کوچینگ

در این بخش فیلم های مرتبط با کوچینگ درج شده اند.

سایر مقالات - همه چیز درباره کوچینگ

سایر بخش ها (مرتبط با موضوعات طبقه اول)

در این بخش سایر آیتم های مرتبط با کوچینگ درج شده اند

پنل کاربری